top of page

Hakkımızda

 

Firma ve kuruluşların ihtiyaçlarına  özel İnsan Kaynakları stratejileri, sistem ,süreç ve organizasyonel tasarım çözümleri sunan bir  danışmanlık şirketiyiz.

Her şirket ve kurumun kendine has bir kültürü, iş yapış şekli ve dinamiğinin olması nedeniyle, bulundukları sektördeki rekabet gücünü geliştirmeleri için gereken ihtiyaç duydukları organizasyonel yapı, değişim ve dönüşüm sürecinin adımları ve detaylarının da farklı olmasının son derece doğal olduğu düşüncesiyle her müşterimiz için  , varmak istedikleri iş hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştıracak  uçtan uca butik İnsan Kaynakları stratejileri, sistem ve süreç çözümleri ve organizasyonel tasarımlar sunmayı amaçlarız.

bc_edited.jpg

burhan.cakir@momentumik.com

TEL  : +90 224 334 06 91 

GSM : +90 533 280 25 77

Burhan ÇAKIR

Kurucu

 

ODTÜ Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Burhan Çakır, sırasıyla Enka ve Coşkunöz grubu ile TAI’de çalıştıktan sonra 1989 yılında Pres atölyesi üretim mühendisi göreviyle Tofaş’taki 32 yıllık kariyer yolculuğuna başladı.

 

1993 yılında Pres atölyesi üretim yöneticiliğine, 1995 yılında da Gövde üretim birimi müdürlüğüne atandı. Üretim alanında geçirdiği bu yıllarda Toplam Kalite Yönetimi, Kalite çemberleri, TPM ve verimlilik konularında kurum içi öncü çalışmalar gerçekleştirdi.

1998 yılında Fiat’ın World Car projesinde dünya genelinde üç lojistik tedarik merkezinden biri olan Tofaş’taki Türkiye operasyonlarının sorumluluğuna getirildi.

 

2001 yılında da ürün ve üretim transformasyon maliyetleri ile ürün geliştirme  maliyetlerinin yönetimi ve raporlamasının yapıldığı Endüstriyel Kontrol müdürlüğü görevine atandı.

 

2004 yılından 2021 yılı yarısına dek 17 yıl süreyle  Tofaş İnsan Kaynakları direktörlüğü görevini yürütmüştür.  Bu dönem içinde  şirket büyüme veya küçülme  stratejilerine uygun olarak organizasyonel yapılanma ve  pek çok değişim programı ve projelerine liderlik etmenin yanı sıra, İnsan kaynakları alanındaki hayata geçirdiği  uygulamalar ile topluluk genelinde ve sektör içinde öncü ve örnek olmuş; bu proje ve uygulamalar ulusal ve uluslararası çapta saygınlığı olan meslek kuruluşlarından ödüller almıştır.

 

Tofaş İK direktörlüğü görevinde iken ayrıca iş dünyasını temsil eden STK ‘ların,  sektörel dernek ve platformların yönetim kurullarında görev almış, bir çok sektörel komite ve çalışma grubuna liderlik etmiştir.

 

Tofaş kariyeri sonrasında Durmazlar Makine grubu bünyesinde raylı ulaşım sistemleri ve tramvay üretimi  konularında faaliyet gösteren Duray ve Durmaray firmalarında genel müdürlük görevini yürütmüştür.

 

Nisan 2023’te kurucusu olduğu Momentum İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı firması ile danışmanlığa adım atmıştır.

bottom of page